Hammer z Dynastie Chan

Vítejte na stránkách shar-peie Hammera z Dynastie Chan

ŠARPEJ V NOUZI

HUGO

Šarpeje Huga nepotkal moc příznivý osud,v útulku se ocitl již po druhé,první rodina mu nevěnovala dostatečnou péči a výchovu,proto nyní hledá nového  zkušeného  majitele,který by měl dostatek trpělivosti i času pro jeho převýchovu.
Hugo se nachází v : Útulku pro zvířata v Nouzi Mělník  -   web
Narozen : 20.12.2003
Je čipovaný i očkovaný

Ve výborném zdrav. stavu: čistá očka, krásná srst, pěkné zoubky

Hugo neměl do teď moc šťastné období, jeho pův. majitelé ho nezvládali už jako štěně, takže ho dali "na vychování" do nějaké výcvikové školy, někde v Praze. Tam se asi Hugovi stalo něco nepříjemného...nevěří lidem!
První majitelé se ho i po "výcviku" v Praze nakonec vzdali, protože pro ně byl nezvladatelným.
Před cca 2 lety si ho vzal z útulku "pěstoun", který ho útulku vrátil s tím, že Hugo napadal členy jeho rodiny a několikrát to zkusil i na něj..


Paní Mirka byla Huga navštívit a popisuje jeho chování:
.Když jsme s pečovatele přišli ke kotci, tak byl v klidu, přišel se na mě podívat...ovšem problém nastal ve chvíli, kdy jsem se ke kotci přiblížila a chtěla mu dát očichat ruku. Začal krabatit tlaminu a pochvíli i oškivě vrčet.
Tak jsme to zkusili přes piškotky. To se úplně změnil, stál v klidu piškoty jsem mu dávala rukou přes mříže, bral se je pomalu a klidně, pak dokonce začal prostrkovat packu ven a prosit o další.
Ovšem když jsem se přiblížila rukou bez piškoty opět následovalo vrčení. Na pečovatele reagoval v naprosté pohodě, vrtěl na něj ocáskem, jako by to byl jinej pes.
 Myslím si (a to mi potvrdil i pečovatel), že ho někdo v minulé době bil - možná i přímo rukou. Ale naděje na výchovu tam je...pečovatel sám říkal, že po něm také zkoušel startovat, ale "vysvětlili si to" a teď je v pohodě, když k němu jde.
 Bude to chtít určitě spoustu času a trpělivosti a hlavně hodně lásky. Útulek nabízí případným zájmcům, že mohou Huga naštěvovat třeba každý den, aby si na ně postupně zvykal. Bude proto asi lepší, když si ho vybere někdo, kdo není tak daleko, příp. má doma kotec, kam by mohl pejska převést a zkoušet ho navykat u sebe doma. Hlavně si myslím, že to musí být někdo, kdo už se psi zkušenost má, protože tahle "převýchova" určitě nebude snadná. Ale 100% bude stát za to, Hugo je krásnej zdravej pes!!

NAJDETE SE TEDY ZKUŠENÝ A DŮSLEDNÝ CHOVATEL S PEVNOU RUKOU,KTERÝ BY HUGOVI VĚNOVAL DOSTATEČNÝ ČAS A DOKÁZAL MU VRÁTIT DŮVĚRU K LIDEM?
Pejsek se přeci nerodí agresivní,k agresivitě ho vede člověk:(

Kontakt na útulek:  telefon: 315 628 353
                                  mobil:   602 144 145
                                  email: 
utulek-melnik@volny.cz
Žádné komentáře
 
A nechcete před odchodem ještě napsat do návštěvní knihy?Ne? Ale i tak se těšíme na Vaši další návštěvu.